0

Kvalifikacije za SP 2010: Drugi poraz Brazilaca

FENA
U utakmicama petog kola kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici, reprezentacija Paragvaja je napravila podvig i savladala Brazil sa 2:0 iako je skoro cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje.

Paragvajci, koji je još ne znaju za poraz u kvalifikacijama, u Asuncionu su pred 65.000 gledalacai, slavili golovima Roquea Santa Cruza, napadača Bayerna (26.), i Salvadorja Cabanasa (49.), a indisponiranim Brazilcima nije pomoglo ni isključenje Darija Verona u 48. minutu.

Ni drugi favorit južnoameričke grupe - Argentina, nije opravdala očekivanja u susretu sa Ekvadorom. "Gaučosi" su u Buenos Airesu osvojili samo bod i to zahvaljujći golu rezerviste Rodriga Palacija u posljednjim trenucima utakmice. Ekvador, poveo je u 69. minutu golom Patricija Urrutije.

U trećoj utakmici odigranoj u nedjelju, Čile je osvojio sva tri boda na gostovanju u La Pazu, protiv Bolivije, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Garyju Medelu (30. i 77. minuta).

Rezultati:

Urugvaj - Venezuela 1:1 (1:0) Peru - Kolumbija 1:1 (1:1) Paragvaj - Brazil 2:0 (1:0) Bolivija - Čile 0:2 (0:1)

Argentina - Ekvador 1:1 (0:0)

1. Paragvaj 5 4 1 0 11:1 13
  2. Argentina 5 3 1 1 9:3 10
  3. Kolumbija 5 2 3 0 4:2 9
  4. Brazil 5 2 2 1 8:2 8
  5. Venezuela 5 2 1 2 7:7 7
  6. Čile 5 2 1 2 6:7 7
  7. Urugvaj 5 1 2 2 9:6 5