0

Kvalifikacije za EP: Mađarska - BiH 1:0

FENA
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je treći poraz u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo 2008. u Austriji i Švicarskoj. U osmom susretu kvalifikacija nogometaši BiH su u Szekesfehervaru poraženi od Mađarske sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Gera u 39. minuti iz penala.

Nogometaši BiH su drugi put u kvalifikacijama poraženi od Mađarske. Za razliku od prvog meča u Zenici reprezentacija BiH je prikazala bolju igru, ali nije uspjela iskoristiti niti jednu od pet povoljnih prilika.

Prvu priliku na utakmici imala je reprezentacija BiH u 11. minuti, kada je Ibišević sa sedam metara šutirao direktno u golmana mađarske reprezentacije Fulopa. Mađari su uzvratili u 26. minuti preko Juhasza koji je promašio gol sa sedam metara.

Mađarska je došla u vodstvo u 39. minuti golom Gere sa 11 metara, nakon što je Bajić u svom šesnaetsrecu oborio jednog igrača domaće reprezentacije.

U drugom poluvremenu nogometaši BiH su još ofanzivnije krenuli ka golu Mađarske i stvorili nekoliko prilika preko Muslimovića i Džeke, ali se rezultat nije mijenjao. Mađari su također nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, a najbolju šansu imali su u 73. minuti kada je Gera pogodio prečku.

U finišu susreta Muslimović je imao još dvije povoljne prilike za gol, ali je u oba navrata bio neprecizan.

Reprezentacija BiH je u Szekesfehervaru nastupila u sljedećem sastavu: Gušo, Berberović, Bajić, Hrgović (od 84. Ćustović), Radeljić, Blatnjak, Maletić (od 79. Božić), Rahimić, Misimović, Muslimović, Ibišević (od 66. Džeko).

Naredni meč kvalifikacija nogometaši BiH igraju 12. septembra u Sarajevu protiv Moldavije.

Rezultati susreta C-grupe kvalifikacija za evropsko nogometno prvenstvo 2008. u Austriji i Švicarskoj:

Mađarska - BiH 1:0 Malta - Turska 2:2 Moldavija - Norveška 0:1