58

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: Lihtenštajn - BiH 0:3

F. Z.
Lihtenštajn - BiH (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Vaduzu je odigrala meč 10. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Lihtenštajna, a tekstualni prijenos utakmice uz fotografije mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
10:32 Kraj utakmice u Vaduzu. Lihteštajn - BiH 0:3.

91' - Loš udarac Bešića, ostaje 3:0 u Vaduzu.

90' - Igrat će se dvije minute nadoknade vremena.

90' - Posljednji minut utakmice u Vaduzu, Zmajevi vode 3:0.

86 - Novi pokušaj Džeke, ovaj put lijevom nogom, ali ostaje bez promjene rezultata u Vaduzu.

85' - Pet minuta do kraja utakmice u Vaduzu. Izabranici Roberta Prosinečkog mirno privode susret kraju.

83' - Nova izmjena kod domaćih. Gubser je na terenu umjesto Fricka.

81' - Loš udarac Džeke iz dobre prilike, ostaje 3:0 za Zmajeve.

79' - Buchel je zaustavio dva pokušaja Edina Džeke. Prvi put pokušao je glavom, a potom i nakon odbitka, ali je dobro reagovao golman domaćih.

77' - Pokušaj Hotića iz slobodnog udarca odlazi preko gola Lihtenštajna.

75' - Ostalo je 15 minuta igre u drugom poluvremenu. Sigurna prednost naše reprezentacije.

72' - Goooooooool! Odlična lopta Bešića za Hodžića i vodstvo Zmajeva 3:0. Napadač BiH je zaobišao golmana domaćih i pogodio praznu mrežu.

71' - Edin Džeko je zamijenio Marka Mihojevića.

70' - Pokušaj Bešića nakon centaršuta Hajrovića. Ostalo je bez promjene rezultata.

69' - Nastavljaju se napadi Zmajeva, opet je dobro intervenisala odbrana Lihtenštajna

66' - Izmjena kod domaćih. Polverino se oprašta od reprezentacije, Frommelt je na terenu.

65' - Muhamed Bešić je na terenu umjesto Hajradinovića.

64' - Goooooooooool! Armin Hodžić je strijelac. Sam je sebi stvorio prostor za udarac i pogodio s vrha šesnaesterca.

60' - Zmajevi sada lakše igraju, pokušaj Hajrovića zaustavila je odbrana domaćih.

57' - Gooooooooooool! Eldar Čivić je strijelac. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih Hajradinović je prebacio loptu do Čivića, koji trese mrežu Buchela.

56' - Novi žuti karton u redovima domaćih dobio je Frick.

55' - Hotić je bio u velikoj prilici, ali je loše šutirao iskosa sa lijeve strane.

53' - Naša reprezentacija ima inicijativu, ali mreže u Vaduzu još uvijek miruju.

51' - Pokušao je i Hajrović, ali samo pored gola Buchela.

50' - Pokušaj Hodžića nakon centaršuta Hotića, ali bez promjene rezultata.

47' - Izmjena i u selekciji Lihtenštajna, na terenu je Yildiz umjesto Salanovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Vaduzu. Dino Hotić će upisati debi. Ušao je u igru umjesto Duljevića.

21:31 - Kraj prvog poluvremena u Vaduzu.

45' - Buchel je nakon kornera uz pomoć prečke fantastično zaustavio pokušaj Hodžića.

45' - Pokušaj Hodžića izblokirala odbrana domaćih.

42' - Čeka se kraj prvog poluvremena u Vaduzu, mreže još uvijek miruju.

38' - Buchel je fantastično zaustavio pokušaj Hodžića, a u nastavku akcije loše je šutirao Hajradinović.

37' - Naši reprezentativci izveli su pet kornera, ali bez mnogo opasnosti po gol domaćih.

34' - Pao je Hodžić u šesnaestercu domaćih, ali je sudija pokazao da se utakmica nastavi.

32' - Dobar pokušaj Duljevića, ali lopta odlazi pored stative gola domaćih.

30' - Pola sata igre u Vaduzu. Nema pogodaka, ali ni pravih prilika.

28' - Očajan pokušaj Hajradinovića sa skoro 30 metara, lopta odlazi preko gola domaćih.

26' - Nakon centaršuta Hajradinovića pokušaj glavom naših nogometaša, ali mreža domaćih ostaje netaknuta.

25' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Brandle nakon starta nad Arminom Hodžićem.

23' - Polovina igre u prvom poluvremenu, još uvijek bez golova i pravih prilika.

19' - Nakon centaršuta Duljevića igranje rukom domaćih u šesnaestercu tražio je Hajrović, ali se turski sudija nije oglasio.

17' - Pokušaj Hajradinovića nakon dodavanja Harisa Duljevića bez problema je zaustavio Buchel.

16' - Nesporazum u našoj odbrani nije iskoristio Salanović, Pirić je bio oprezan.

15' - Buchel je zaustavio novi pokušaj naše reprezentacije nakon centaršuta Hajradinovića.

12' - Pokušao je Izet Hajrović sa 20-ak metara od gola domaćih, ali je siguran Buchel.

10' - Bez golova i pravih prilika nakon deset minuta igre u Vaduzu.

8' - Prvi pokušaj domaće reprezentacije da zaprijeti, ali je Kenan Pirić bio oprezan.

7' - Naša reprezentacija ima inicijativu, ali bez konkretnih prilika.

5' - Zmajevi su dva puta mogli do gola, ali je oba puta dosuđena ofsajd pozicija.

3' - Kapiten Zmajeva u ovom susretu je Ermin Bičakčić.

2' - Naši nogometaši imaju podršku sa tribina, iako su sve šanse za plasman na Euro izgubljene.

1' - Počela je utakmica u Vaduzu, a s centra su prvi krenuli reprezentativci Bosne i Hercegovine.

20:42 - Nogometaši obje reprezentacije izašli su na teren, a u toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:40 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine do sada je s Lihtenštajnom odmjerila snage pet puta u kvalifikacijama, a najveću pobjedu ostvarili smo upravo u Vaduzu prije sedam godina rezultatom 8:1.

20:38 - Lihtenštajn je u ovim kvalifikacijama uspio osvojiti dva boda nakon remija s Armenijom i Grčkom, a prije dva mjeseca u Zenici su poraženi rezultatom 5:0.

20:35 - Glavni sudija večerašnjeg meča je Halis Özkahya iz Turske, a pomagat će mu Kemal Yilmaz i Ceyhun Sesigüzel. Četvrti sudija je Hüseyin Göçek.

20:30 - Naša reprezentacija će duelom u Lihtenštajnu završiti neuspješne kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a priliku za plasman na Evropsko prvenstvo tražit će kroz baraž u martu 2020. godine.

20:28 - Selektor Prosinečki je, a kako je i ranije najavio, priliku u ovom meču dao igračima koji su imali slabu minutažu u prethodnom periodu, a u timu se nalazi igrač koji će upisati debi u nacionalnom timu: Haris Hajradinović.

20:25 - Robert Prosinečki i selektor Lihtenštajna Helgi Kolvidsson odabrali su startne ekipe za današnji meč.

Lihtenštajn: B. Buchel, Brandle, Goopel, Malin, Frick, Salanović, M. Buchel, Hasler, Wolfinger, Rechsteiner, Polverino.

BiH: Pirić, Ćivić, Bičakčić, Memišević, Mihojević, Sarić, Jajalo, Hajradinović, Duljević, Hajrović i Hodžić.

20:20 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Lihtenštajna, a koji se u okviru 10. kola grupe J igra u Vaduzu na Rheinpark stadionu. Meč počinje u 20:45 sati.