2

Kvalifikacije za EP: Kadetska reprezentacija BiH savladala Estoniju 2:1

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je golovima Edisa Smajića i Tomasa Dadića savladala Estoniju 2:1 u prvom kolu prvog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kvalifikacioni turnir se igra u Moldaviji, a sve golove vidjeli smo u prvom poluvremenu.

Izabranici Sakiba Malkočevića poveli su u 22. minuti, a strijelac je bio Smajić. Iz slobodnog udarca centrirao je Stefan Kovač, a Smajić se najbolje snalazi u kaznenom prostoru Estonaca i matira nemoćnog Koroljova.

Prednost je udvostručio Dadić u 27. minuti. Lijevi bočni Amar Beširević je napravio sjajan solo prodor, a nakon njegovog šuta lopta je pogodila napadača naše reprezentacije i završila u mreži.

Estonci su smanjili rezultat u 36. minuti preko Markusa Pooma, a to je, ispostavit će se, bio i krajnji rezultat susreta.

Idući susret naša selekcija igra u srijedu u 14:00 sati protiv domaćina Moldavije koja je u prvom kolu remizirala s Ukrajinom (1:1).