329

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: BiH - Lihtenštajn 5:0

K. H.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine igrala je susret protiv Lihtenštajna na Bilinom Polju u Zenici. Tekstualni prijenos s fotografijama i video klipovima s utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
89' - Goooooooool! Amer Gojak postiže peti gol.

87' - Goooooooooool! Edin Višća postiže novi gol, četvrti za Zmajeve, za sada već pa ubjedljivu pobjedu.

86' - Gooooool! Džeko nakon centaršuta Gojaka iz kornera pogađa za 3:0.

85' - Učestali napadi našeg tima u posljednjih pet minuta.

80' - Gooool! Lopta se nakon udarca Duljevića odbila od dva igrača Lihtenštajna i završila u mreži.

78' - Poprilično dosadan meč na Bilinom Polju.

70' - Još 20 minuta do kraja meča, naš tim od 11. minute.

64' - Velika šansa za naš tim, Duljević je šutirao, ali brani golman gostiju.

60' - Korner za Lihtenštajn i prvi zvižduci s tribina stadiona Bilino Polje.

58' - Dobra šansa za naš tim, povratna lopta Višće, ali udarac Gojaka koji je bio sam pogađa jednog igrača u bloku.

54' - U drugom meču naše grupe, Finska je stigla u vodstvo protiv Grčke, a strijelac je Pukki s bijele tačke. Na Bilinom Polju još uvijek nema promjene rezultata.

Na utakmici između BiH i Lihtenštajna u Zenici prisutni su i član Predsjedništva BiH Šefik Džaferović, predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić i premijer FBiH Fadil Novalić.

50' - Nastavljaju se napadi naše reprezentacije, ali nikako da postignemo drugi pogodak.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, naši igrači s prvi krenuli s centra

Kraj prvog poluvremena

44' - Čini se da će na poluvremenu naš tim imati prednost od jednog gola razlike.

39' - Džeko se izvukao na nekih 30 metara, prošao pored dva igrača Lihtenštajna i šutirao preko gola.

36' - Manje od deset minuta do kraja prvog poluvremena, još uvijek imamo minimalno vodstvo od 1:0.

34' - Pjanić je šutirao iz slobodnog udarca, ali preslabo i golman Lihtenštajna je to odbranio.

31' - Nastavljaju se napadi naše reprezentacije.

27' - Gojak je opet bio u prilici nakon nove asistencije Džeke, ali mu golman Lihtenštajna brani.

25' - Toni Šunjić je izašao iz igre, a na terenu je Marko Mihojević.

25' - Nova velika šansa za naš tim, Višća je šutirao, golman Lihtenštajna brani, a ona se odbija do Džeke koji pogađa prečku.

24' - Sjajna lopta Pjanića za Višću, ali golman Lihtenštajna istrčava i u posljednji trenutak je kupi ispred našeg krilnog napadača.

21' - Nova sjajan prilika za naš tim, Džeko je nakon jedne greške zadnje linije gostiju šutirao, ali lopta odlazi daleko od gola. Bila je ovo odlična situacija.

17' - Odličan šut Pjanić s distance, ali golman gostiju brani. Nakon kornera, Džeko je šutirao, ali neprecizno.

14' - Naš tim nastavlja s napadima prema golu Lihtenštajna i traži drugi pogodak kojim će sigurno riješiti pitanje pobjednika.

11' - Gooooool! Amer Gojak pogađa nakon asistencije Edina Džeke i rutniski šalje loptu za vodstvo od 1:0. Asistenciji Džeke je prethodilo dodavanje Miloševića s lijeve strane, nakon čega je kapiten s vrha kaznenog prostora izbacio Gojaka u situaciju jedan na jedan s golmanom.

10' - Dobra šansa za Zmajeve, Džeko šutira glavom pored gola.

8' - Prva prilika za Lihtenštajn, Šunjić je jako loše reagovao, ali ga je svojim istrčavanjem spasio Ibrahim Šehić.

4' - Zmajevi od prve minute imaju kontrolu nad loptom i traže rani pogodak kako bi sa što manje pritiska igrali ovaj susret.

1' - Prvi opasan napad našeg tima, Pjanić je pokušao dodati loptu do Džeke, ali je napadač Rome bio u nedozvoljenoj poziciji.

1' - Susret je počeo. Prvi su s centra krenuli gostujući igrači.

20:44 - Meč na Bilinom Polju treba početi svake sekunde.

20:37 - U toku je intoniranje himni, prvo himna gostiju, a zatim himna BiH.

20:35 - Igrači izlaze na teren, na stadionu Bilino Polje nalazi se blizu 5.000 navijača.

20:30 - Najvatreniji navijači reprezentacije BiH - BH Fanaticosi, nakon sukoba s policijom su napustili stadion prije početka meča.

20:25 - Selektori BiH i Lihtenštajna Robert Prosinečki i Helgi Kolvidsson odredili su početne postave za večerašnji susret u Zenici.

Za BiH će igrati Šehić, Todorović, Šunjić, Zukanović, Kolašinac, Krunić, Gojak, Pjanić, Višća, Milošević i Džeko.

Lihtenštajnski sastav izgleda ovako: B. Büchel, Rechsteiner, Malin, Kaufmann, Göppel, M. Büchel, Meier, Hasler, Wieser, Salanović i Gubser.

20:23 - Selektor i kapiten naše reprezentacije Robert Prosinečki i Edin Džeko pozivaju na oprez.

"Sada su nam najvažniji bodovi, nemamo prava na kiks i sutra očekujemo pobjedu. Nećemo bježati, favoriti smo i vjerujem da će biti dobra utakmica, da ćemo imati samopouzdanje. Ako uđemo kako treba, neće biti problema”, kazao je Prosinečki.

“Mislim da smo mi mnogo kvalitetniji bili i od Finske, ali smo izgubili. Vjerujem da je Finska kvalitetnija od Lihtenštajna, ali da ćemo sutra pobijediti. Danas ne smijemo nikoga potcijeniti, svi igraju lopte i svi moramo dati sve od sebe ne razmišljajući o utakmici o Armeniji”, rekao je Džeko.

20:18 - U dosadašnjih šest međusobnih duela naša selekcija je zabilježila pet ubjedljivih pobjeda (8:1, 5:0, 4:1, 3:0, 3:0), dok je prijateljski susret 1999. godine završen rezultatom 0:0.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine između Bosne i Hercegovine i Lihtenštajna. Susret se igra na Bilino Polje u Zenici, a počinje u 20:45 sati.