145

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: Armenija - BiH 4:2

E. B.
(Foto: D. S./Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine je izgubila od Armenije u Jerevanu rezultatom 4:2. Tekstualni prijenos s fotografijama i videozapisima s utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
- kraj utakmice. Sramotna predstava Zmajeva koji su izgubili rezultatom 4:2.

90+4' - Nova kontra i novi gol Armenije. Lončar je postigao komičan autogol.

90+1' - Novi zicer za BiH propustio je Amer Gojak. Ostao je sam na sedam metara od gola domaće ekipe, ali je šutirao preko gola.

88' - Nova prilika iz kontre za Armeniju, Ghazaryan je bio neprecizan.

86' - Šta je sada golman Armenije odbranio! Bičakčić je šutirao iz peterca, Airapetyan sjajno brani.

85' - Bajić je posljednji adut Roberta Prosinečkog. Todorović je napustio teren.

80' - Prosinečki je napravio i drugu izmjenu. Lončar je zamijenio Bešića.

77' - Armenija je postigla i treći pogodak. Jednostavna akcija krunisana je pogotkom. Mkhitaryan je bio asistent, a Hambardzumyan strijelac za 3:2.

75' - Džeko šutira sa 20 metara, pravo u golmana Armenije.

74' - Adamyan šutira iz daljine, Šehić brani.

72' - Džeko je pao u kaznenom prostoru i tražio je penal, ali je dobio samo žuti karton zbog simuliranja. Požutio je i Pjanić zbog prigovora.

70' - GOOOL!!! Gojak je iskoristio sjajnu asistenciju Kolašinca i iz peterca pogodio za 2:2!

66' - Armenija ponovo vodi. Konstantni napadi su se isplatitli domaćinu. Zukanović i Kolašinac su amaterski reagovali, a Mkhitaryan zabija i drugi pogodak na meču. Zmajevi su sve dalje i dalje od plasmana na Euro.

64' - Duljević mijenja danas lošeg Višću.

63' - Konačno šansa za BiH! Gojak je šutirao iz peterca, ali pravo u golmana Armenije!

61' - Mkrtchyan šutira iz daljine, pravo u Šehića.

60' - Pjanić iz slobodnog udarca sa 25 metara šutira katastrofalno.

55' - Zmajevi i dalje ne mogu preći centar. Nove šuteve prema golu uputili su Barseghyan i Ghazaryan, ali su bili neprecizni.

51' - Nova velika prilika za Armence! Adamyan šutira sa desetak metara, Šehić je pogledom ispratio loptu koja srećom ide pored gola!

50' - Šehić je sada spasio naš gol! Sjajna intervencija nakon šuta Barseghyana sa 18 metara!

47' - Armenci su napravili pritisak od samog starta drugog poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zmajevi imaju još 45 minuta da postignu pogodak koji bi ih ostavio u utrci za odlazak na Euro.

• kraj prvog poluvremena. Armenija - BiH 1:1.

45+1' - Igrat će se samo jedna minuta sudijske nadoknade.

45' - Muhamed Bešić je dobio žuti karton.

42' - Golman Armenije je poklonio korner Zmajevima, a Džeko iz peterca promašuje glavom čisti zicer.

39' - Kakvu kontru je sada Bešić upropastio! Imali smo četiri na dva, Bešić je mogao poslužiti Gojaka i Višću koji bi imali jedan na jedan sa golmanom, ali je on odlučio šutirati iz teške pozicije i Airapetyan je odbranio njegov udarac.

38' - Miralem Pjanić je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative!

35' - Zmajevi stežu obruč oko gola domaće ekipe u finišu prvog poluvremena.

32' - Ghazaryan je prvi igrač Armenije koji je dobio žuti karton.

30' - Pola sata igre je iza nas. Armenija se pokazala kao izuzetno neugodan protivnik, te je rezultat na semaforu u potpunosti realan.

28' - Sjajnu kontru naše reprezentacije završio je Višća veoma lošim udarcem po sredini gola.

25' - Edin Višća je prvi igrač koji je dobio žuti karton na današnjoj utakmici.

22' - Džeko se izborio za jednu loptu pred golom domaće ekipe, dodao je do Gojaka koji slabo šutira sa 20-ak metara.

20' - Tempo utakmice je veoma visok, no nakon izjednačujućeg pogotka se igra većinom na sredini terena.

13' - GOOOL!!! Edin Džeko je rutinski pogodio iz peterca nakon perfektnog ubačaja Amera Gojaka sa lijeve strane!

7' - Nova šansa za Zmajeve, ali se Bičakčić nije najbolje snašao u petercu gostiju nakon Pjanićevog ubačaja sa lijeve strane.

4' - Armenija je povela već u sljedećem napadu. Zukanović je pogriješio, Mkhitaryan je izašao sam na Šehića, zaobišao ga i postigao pogodak za 1:0.

3' - Stativa! Pjanić je sjajno uposlio Džeku koji šutira sa destak metara, ali je pogodio samo okvir gola!

1' - Susret je počeo. Sretno, Zmajevi!

14:59 - Susret će uskoro početi.

14:55 - Na tribinama ima i naših navijača.

14:50 - Uskoro će igrači izaći na teren, te će biti intonirane himne obje države.

14:48 - Za Armeniju igraju: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan, Ghazaryan, Barseghyan, Hovhannisyan, Ishkhanyan, Mkhitaryan, Hambartsumyan i Adamyan.

14:46 - Francuz Benoit Bastien će dijeliti pravdu na ovom susretu, a asistirat će mu sunarodnjaci Hicham Zakrani i Frederic Haquette.

14:44 - Za našu reprezentaciju igraju: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Kolašinac, Bešić, Pjanić, Cimirot, Gojak, Višća i Džeko.

14:42 - Naša reprezentacija za drugoplasiranom Finskom zaostaje pet bodova, te nema pravo na kiks. Toga je svjestan i selektor BiH Robert Prosinečki.

"Oni su nam i na domaćem terenu pravili probleme. Oni dobro igraju te kontre i polukontre. Nadam se da ćemo greške iz dosadašnjih utakmica popraviti jer nemamo pravo na kiks. Došli smo pobijediti i dati sve od sebe kako bismo ostali u utrci za odlazak na Euro", rekao je Prosinečki.

14:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine između Armenije i Bosne i Hercegovine. Susret se igra na Republičkom stadionu u Jerevanu, a počinje u 15:0 sati.