9

Kup Njemačke: Borussia M'gladbach bolja od HSV-a, Bayern razbio Schalke

Piše: Edin Isanović
Odigrane su dvije utakmice četvrtine finala Kupa Njemačke, a postignuti su sljedeći rezultati HSV- Borussia M'gladbach 1:2 i Bayern – Schalke 3:0.

Borussia je golovima Stindla u 53. i Raffaela u 61. došla do vodstva od 2:0. Poraz domaćih ublažio je Wood u 90. minuti kada je pogodio za konačnih 1:2. Borussia M'gladbach je na taj način izborila plasman u polufinale.

U drugoj utakmici Bayern je bio bolji od Schalkea, a slavili su rezultatom 3:0. Lewandowski je već u 3. minuti Bavarce doveo u vodstvo. Igrao se 16. minut kada je Alcantara udvostručio prednost domaćih.

Raspoloženi Lewandowski je u 29. minuti natjerao golmana gostiju da po treći put vadi loptu iz mreže. U nastavku utakmice nije bilo golova i Bayern će igrati u polufinalu Kupa Njemačke.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igrao je do 60. minute za goste.