0

Kup kralja: Atletico Madrid i Valencia lagano do četvrtfinala

Atletico Madrid je na svom terenu ubjedljivom pobjedom (3:0) savladao Rayo Vallecano, te sa ukupnih 4:1 prošao u četvrtfinale španskog Kupa kralja. Valencia je istim rezultatom slavila u gostima protiv Granade (3:0) što u ukupnom zbiru nakon dva meča iznosi 7:0.

Valencia je prvi gol postigla u 42. minuti kada pogađa Zahibo nakon centaršuta Piattija iz kornera. Na 2:0 povisio je Paco Alcacer, a konačnih 3:0 postavlja Piatti golom iz penala. Granada je imala više udaraca prema golu (19-9), ali to joj nije pomoglo da postigne barem utješni gol.

Atletico Madrid nije dopustio iznenađenje na svom stadionu nakon što je u prvom meču protiv Vallecana remizirala (1:1). Tim Diega Simeonea do pobjede je došao golovima Corree u 40. minuti, te sa dva gola Griezmanna u 80. i 91. minuti.