Prvo kolo
32

Kup konfederacija: Čile slavio nad Kamerunom, meč obilježila videotehnologija

(Foto: EPA)
U 1. kolu grupe B Kupa konfederacija u Rusiji Čile je rezultatom 2:0 pobijedio Kamerun.

Čile je na Kup konfederacija stigao u vrlo jakom sastavu, ali je zbog blaže povrede utakmicu sa klupe počeo Alexis Sanchez, koji je kasnije odigrao jednu od ključnih uloga u pobjedi.

U prvom poluvremenu aktuelni prvaci Južne Amerike očekivano su imali terensku nadmoć i uglavnom prijetili preko Vargasa. Vargas je uspio postići i pogodak u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je poništen nakon što je glavnom sudiji meča signalizirao video asistent.

Kamerun je najbolju šansu na utakmici imao u 67. minuti kada je iz slobodnog udarca pokušao Moukandjo. Šest minuta kasnije prijetio je Isla na drugoj strani.

Alexis Sanchez je u igru ušao u 58. minuti i najviše njegovim zaslugama Čile je stigao do pobjede. Ofanzivac Arsenala je u 81. minuti asistirao Vidalu za 1:0, a onda je u prvoj minuti sudijske nadoknade bio najzaslužniji za pogodak Vargasa za konačnih 2:0. Ovaj put Vargasov gol je najprije poništen, ali je video asistent signalizirao da je gol važeći.

U drugom susretu 1. kola grupe B sutra od 17 sati sastaju se Australija i Njemačka.