0

Kup Italije: Roma preko Sampdorije do četvrtfinala, Džeko upisao gol i asistenciju

Roma je u osmini finala Kupa Italije savladala Sampdoriju rezultatom 4:0, a naš reprezentativac Edin Džeko upisao je gol i asistenciju.

Romu je u vodstvo doveo Nainggolan prelijepim pogotkom iz 39. minute kada je iz prve sa vrha kaznenog prostora zakucao loptu u Puggionijevu mrežu.

Nakon tri minute igre u drugom poluvremenu El Shaarawy je asistirao Džeki koji je izašao sam na iskusnog 36-godišnjeg golmana gostiju i rutinski ga matirao lijevom nogom.

Džeko je ubrzo mogao postići još dva gola, no u jednoj situaciji je glavom pogodio stativu, a u drugoj je Puggioni sjajno odbranio njegov udarac lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora,

U 61. minuti Džeko je El Shaarawyju uzvratio također prelijepom asistencijom kada ga je izbacio u sličnu situaciju kao kod svog pogotka, a Italijan je majstorskim lobom povisio na 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je strijelac prvog gola. Perotti je sjajno uposlio Nainggolana koji glavom pogađa mrežu istrčalog Puggionija.

Džeko je na terenu bio do 62. minute kada ga je zamijenio legendarni Totti.

Roma će u četvrtfinalu igrati protiv Cesene.