0

Kup Francuske: PSG siguran protiv Rennesa

Piše: Edin Isanović
PSG je kao gost savladao Rennes rezultatom 4:0 u šesnestini finala Kupa Francuske. Na taj način plasirali su se u narednu fazu ovog takmičenja.

Gostima iz Pariza prednost je u 27. minuti donio Julian Draxler.

Jedanaest minuta poslije prednost je udvostručio Moura. Već tada je bilo jasno kako je tim iz glavnog francuskog grada osigurao narednu rundu u najmasovnijem takmičenju. Vodstvom PSG-a od 2:0 otišlo se na odmor.

U nastavku gosti postižu još dva pogotka. Draxler u 68. pogodio za 0:3, dok je u 90. minuti Ben Arfa postavio konačnih 0:4.

Potencijalni bh. reprezentativac Sanjin Prcić odigrao je čitavu utakmicu za Rennes.

Osim PSG-a plasman u osminu finala osigurali su: Strasbourg, Niort, Lille, Lorient, Bordeaux, Bergerac, Marseille, Frejus Saint Raphael, Avranches, CA Bastia, Guingamp, Auxerre, Angers, Quevilly Rouen i Monaco.