12

Kup BiH: Zrinjski deklasirao Borac u Mostaru

Piše: N. J.
Nogometaši Zrinjskog slavili su uvjerljivu pobjedu 4:0 u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH protiv banjalučkog Borca u Mostaru.

Plemići su došli u vodstvo već u 10. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Aničić. Golman Borca Asmir Avdukić morao je drugi put vaditi loptu iz mreže u 34. minuti kada je iz penala bio precizan Đurić.

Do kraja prvog dijela Zrinjski je uspio postići još jedan gol, preko Graovca u 41. minuti, te tako na odmor otići uz prednost od čak tri gola.

Na samom početku drugog poluvremena Aničić je postigao svoj drugi gol na ovom susretu te postavio konačan rezultat utakmice, 4:0.

Ovaj minus Borac će teško nadoknaditi u revanšu koji je na rasporedu za dvije sedmice u Banjoj Luci.