Premijer liga BiH
2

Krupa uvjerljiva protiv Slobode, Mladost deklasirala Vitez

Nogometaši Krupe pobijedili su u 4. kolu Lige za prvaka ekipu Slobode rezultatom 3:0.

Domaći su u vodstvo došlo nakon pola sata igre kada je visoki Vukotić sjajno glavom matirao Erića, koji je loše reagovao.

Nakon gola viđena je slaba utakmica, koja nije mnogo ponudila.

Krupa je deset minuta prije kraja meča udvostručila prednost nakon gola Dujakovića.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno pet minuta kasnije kada je Šamara odmah po ulasku u igru pogodio nakon velike greške Erića i Kalezića.

Uprkos pobjedi Krupa je ostala na šestoj poziciji sa pet bodova zaostatka u odnosu na svog današnjeg protivnika, koji se nalazi na petom mjestu Premijer lige BiH.

Mladost je uvjerljivo savladala Vitez s 4:1 u susretu 4. kola Lige za opstanak BiH. Tim Husrefa Musemića poveo je već u sedmoj minuti kada je sjajnu akciju završio Ramović.

Domaći do drugog gola stižu u 29. minuti. Još jednu lijepu akciju završio je Husić.

Početkom drugog poluvremena Šišić pogađa za uvjerljivih 3:0, a samo što se radost stišala Brkić prekrasno pogađa za 4:0.

Gosti su potom krenuli po počasni gol i do njega su došli u 70. minuti kada je udarac Kokota pogodio prečku, a na pravom mjestu se našao Kapetan, koji je postavio konačan rezultat.

Mladost je uprkos pobjedi ostala na osmom mjestu Premijer lige BiH, dok je Vitez poziciju ispod i šest bodova manje.