Prva liga RS
28

Krupa korača prema Premijer ligi BiH, derbi u Gradišci pripao Kozari

F. Z.
Odigrane su tri utakmice 14. kola Prve lige RS-a, a novu pobjedu upisali su nogometaši Krupe na Vrbasu.

Krupa je danas gostovala kod Podrinja u Janji i upisala pobjedu rezultatom 2:0. Sve vrijedno pomena desilo se u drugih 45 minuta susreta. Gosti su poveli u 62. minuti utakmice, a strijelac je bio Jovo Lukić. U samoj završnici susreta gosti su preko Mandića postigli i drugi pogodak i slavili rezultatom 2:0.

Prvi pratilac Krupe na tabeli Rudar iz Prijedora igrao je protiv trećeplasirane Kozare u Gradišci. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu. Lopta se nakon udarca Gavrića od Zekanovića odbila u mrežu Rudara. Rudar je izjednačio golom Pekije sredinom drugog poluvremena, ali je pobjedu Kozari donio Glišić u 70. minuti utakmice.

U posljednjem današnjem susretu Slavija je u Istočnom Sarajevo remizirala s Tekstilcem. Ekipa iz Dervente povela je u 37. minuti susreta preko Đekića, a konačnih 1:1 postavio je Ljuca u 60. minuti susreta.

Krupa sada ima osam bodova više od drugoplasiranog Rudara, dok je Kozara treća sa tri boda manje od ekipe iz Prijedora.