Premijer liga BiH
10

Krupa i Radnik pobjedama otvorili 13. kolo

(Foto: FK Krupa/Facebook)
Nogometaši Krupe i Radnika su pobjedama otvorili 13. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Krupa je kod kuće dočekala Vitez i slavila je rezultatom 3:0. Domaća ekipa je od prve minute krenula po pobjedu, a golman gostiju Ćutahija je po loptu u svoju mrežu morao već u 16. minuti kada ga je matirao Ljubenović.

Nakon 33 minute igre domaćin je udvostručio prednost, a strijelac je bio Barić. Do kraja susreta Krupa je rutinski sačuvala prednost, a u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena je pogodio dabić za konačnih 3:0 i šestu pobjedu Krupe ove sezone.

Prvo poluvrijeme utakmice između Radnika i Slobode bila je prava antipropaganda nogometa u kojem nijedna ekipa nije napravila smislenu akciju.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila s katastrofalnom igrom, dok je Radnik ipak zaigrao malo bolje i došao je do pobjede.

Tri boda Radniku donio je Hadžić u 48. minuti kada je matirao Erića, a u samom finišu susreta Srećković i Bradonjić su propustili stopostotne šanse za povećanje vodstva.

Sloboda je upisala četvrti uzastopni poraz i navijači tuzlanske ekipe imaju razloga za zabrinutost.