Premijer liga
12

Krupa golom iz penala stigla do pobjede protiv Čelika

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Nogometaši Krupe pobijedili su na svom stadionu u okviru 5. kola Premijer lige BiH ekipu Čelika rezultatom 1:0.

Domaći su dominirali u prvom poluvremenu, a najbolju šansu je imao Fajić, kojem je udarac s gol-linije izbacio Hasanhodžić.

Zeničani su prijetili iz kontre. Jednu takvu umalo je u gol pretvorio Kouadija, ali je Fejzić lagano odbranio njegov pokušaj.

Krupa je i u nastavku krenula ofanzivno, ali je Čelik pola sata prije kraja meča imao veliku šansu za vodstvo.

Vukotić je u šesnaestercu srušio Šišića, sudija je pokazao na bijelu tačku, ali udarac Mahmutovića je pogodio stativu.

Krupa je ponovo krenula žestoko, a dobre prilike su promašili Barić i Fajić.

Ipak, jedanaest minuta prije kraja utakmice domaći dolaze do pobjede. Dosuđen je penal, a Milutinović je bio precizan za konačnih 1:0.

Krupa se s prvom pobjedom u sezoni probila na sedmo mjesto Premijer lige BiH, dok je Čelik ostao na pretposljednjoj poziciji.