Premijer liga BiH
36

Krupa fantastičnim golovima Ljubenovića i Koljića u komšijskom derbiju savladala Borac

Nogometaši Krupe pobijedili su na svom stadionu u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Borca rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, a najbolju priliku propustio je Veselinović, koji je prebacio kompletan gol domaćih s svega pet metara.

Sve do 73. minute akteri današnjeg komšijskog derbija nisu mnogo pružili, a onda su uslijedila dva fantastična gola.

Prvo je Ljubenović s 20-tak metara matirao Avdukića, a gotovo u sljedećem napadu Koljić je uhvatio volej za konačnih 2:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Krupa se s novom pobjedom probila na četvrto mjesto Premijer lige, dok je Borac pao na sedmu poziciju.