Serie A
11

Krunić strijelac u porazu od Fiorentine, Sassuolo slavio u Frosinoneu

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na Artemio Franchiju u Firenci u okviru 16. kola Serije A ekipu Empolija rezultatom 3:1.

Fiorentina je tako uspjela prvi put upisati sva tri boda nakon osam neuspješnih kola, dok je prekinut Empolijev niz od četiri utakmice bez poraza.

Bh. reprezentativac Rade Krunić sredinom prvog poluvremena doveo je goste u vodstvo isprativši centaršut Caputa, ali je Mirallas na asistenciju Simeonea uspio izjednačiti prije odlaska na odmor.

Sjajni Simenone je potom iskoristio dodavanje Biraghija i donio preokret, a konačnih 3:1 postavio je Dabo u 78. minuti utakmice.

Krunić je igrao svih 90 minuta za poraženu ekipu, a osim gola uspio je dobiti i žuti karton.

Fiorentina se nakon današnje pobjede probila na osmo mjesto Serije A, dok je Empoli ostao na 14. poziciji.

Sassuolo je s 2:0 slavio u Frosinoneu, dok je s istim rezultatom Sampdoria bila bolja od Parme.