1

Krstanović prvijencem donio pobjedu Širokom Brijegu nad Olimpicom

Fudbaleri Širokog Brijega i Olimpica su svojom utakmicom zatvorili 12. kolo Premijer lige. Na Pecari je viđen dosta dopadljiv fudbal, a domaći tim je slavio sa 2:1.

U 12. minuti Širokobriježani su došli u vodstvo. Strijelac je bio Wagner. To je Brazilcu bio šesti pogodak ove sezone.

Širokobriježani su napadali tokom čitavog prvog poluvremena, no nisu uspjeli postići još golova.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima iz Sarajeva, a u 55. minuti Veldin Muharemović pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Olimpic je imao još jednu izglednu priliku preko Stanića, a to im se osvetilo u 66. minuti, kada je Bogičević srušio Krstanovića, a napadač Širokog Brijega je sa bijele tačke bio nepogrešiv. Na taj način Krstanović je postigao svoj prvi pogodak u dresu Širokobriježana.

Olimpic je do kraja meča pokušao doći do izjednačenja, no ostalo je 2:1.

Rezultati 12. kola Premijer lige BiH: Sarajevo – Velež 4:1, Slavija – Borac 3:0, Čelik – Vitez 6:1, Travnik - Mladost Doboj Kakanj 1:2, Drina – Sloboda 1:2, Rudar Prijedor – Radnik 0:1, Zrinjski – Željezničar 2:1, Široki Brijeg – Olimpic 2:1.