Premijer liga BiH
238

Krpić donio tri boda Slobodi protiv Željezničara

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Nogometaši Slobode su u derbiju devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Željezničar rezultatom 1:0.

U prvih petnaestak minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Kjosevski morao spašavati svoj gol. Ordagić je ubacio s desne strane, Stevanović je loše reagovao i poslao loptu prema svom golu, a Kjosevski čudesnom reakcijom spašava svoj gol

U 18. minuti Zeba je šutirao, ali je Muminović odbranio njegov udarac.

Sloboda je do pogotka koji je odlučio meč došla u 38. minuti. Odbrana Želje je loše reagovala, Ignjatović je spustio glavom loptu Krpiću koji iz prve pogađa za 1:0.

U 57. minuti Zakarić je šutirao iz slobodnog udarca, a Muminović je sjajno obranio i odbio loptu u korner.

U 90+4. minuti isključen je štoper Plavih Daniel Graovac, što znači da neće moći igrati u narednom kolu kada Željo dočekuje Zrinjski.