Krasnodar savladao Fenerbahče s minimalnih 1:0

komentara
4

dijeljenja
Krasnodar savladao Fenerbahče s minimalnih 1:0 Foto: AFP
Susretom u Krasnodaru između istoimene ekipe i Fenerbahčea počela je šesnaestina finala Evropske lige.
U susretu koji nije ponudio previše uzbuđenja slavila je domaća ekipa minimalnim rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je na samom početku meča, tačnije u 6. minuti. Štoper ruske ekipe Aleksandar Martinovič je povukao loptu sa centra i prošetao se pored gostujućih igrača sve do kaznenog prostora, potom je uposlio Wandersona koji centrira, a Viktor Claesson glavom postiže pogodak pored nemoćnog Volkana Demirela za 1:0.

Domaćin je opasno zaprijetio i u 38. minuti kada je Vjačeslav Podberezkin šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je Demirel odbranio njegov udarac.

Gosti tokom 90 minuta su uputili samo dva šuta u okvir gola, a prvi u 67. minuti kada je Moussa Sow pokušao, ali njegov udarac po sredini gola bez problema je uhvatio Stanislav Kricjuk.

Posljednju veliku priliku za Krasnodar propustio je Fedor Smolov nakon kornera u 80. minuti kada je šutirao sakoro iz "mrtvog ugla", te je pogodio samo stativu.

Gosti iz Istanbula su mogli doći do izjednačenja u 83. minuti kada je Fernandao šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane, ali je Kricjuk uhvatio loptu bez problema.