Škotski Premiership
12

Kraj nevjerovatnog niza: Hearts razbio Celtic i nanio mu prvi poraz nakon 69 mečeva

Nogometaši Heartsa pobijedili su u Edinburghu u okviru 19. kola škotskog Premiershipa ekipu Celtica rezultatom 4:0.

Domaće je u vodstvo doveo Cochrane u 26. minuti na asistenciju Cowieja, a deset minuta prije odlaska na odmor Lafferty je iskoristio dodavanje Milinkovića i udvostručio prednost.

Fantastični srbijanski ofanzivac je već u trećoj minuti nastavka uvećao vodstvo na asistenciju Randalla, a u 76. minuti je postavio konačnih 4:0 golom iz penala.

Bh. reprezentativac Jozo Šimunović odigrao je cijelu utakmicu u poraženoj ekipi.

Celtic je ovim porazom prekinuo nevjerovatan niz od 69 ligaških utakmica bez poraza, ali je i dalje lider Premiershipa s dva boda prednosti i utakmicom manje od drugoplasiranog Aberdeena. Hearts je petoplasiran.