Euroliga
26

Košarkaši Partizana potonuli u Barceloni, Zvezda ispustila +18 protiv Maccabija

Detalj s utakmice u Barceloni (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Barcelone pobijedili su u Blaugrani u 29. kolu Eurolige ekipu Partizana rezultatom 94:76 te su tako ugrozili plasman beogradskog tima u baraž za četvrtfinale.

Barcelona je krenula žestoko u meč i imali su prednost nakon prve četvrtine, ali se Parttizan probudio pa je poluvrijeme okončano u egalu (51:48).

Barcelona se ponovo malo odlijepila u trećoj četvrtini, a onda je uslijedio pravi potop Partizana u završnici meča pa su na kraju doživjeli težak poraz.

Najbolji u redovima Barcelone bio je Laprovittola sa 17 poena, dok su Avramović s 27 i LeDay sa 16 poena bili najefikasniji kod gostiju.

Barcelona je na drugom mjestu Eurolige s 20 pobjeda i 9 poraza, odnosno ima dva trijumfa manje od lidera Reala. S druge strane Partizan je na 10. poziciji s omjerom 13-16.

Trijumf večeras ostvario je i Maccabi Tel Aviv protiv drugog beogradskog tima Crvene zvezde rezultatom 84:80. Beogradski tim je na domaćem terenu vodio u jednom trenutku čak 18 razlike, ali su sve prokockali u posljednjoj četvrtini te nakon drame doživjeli novi poraz.