Turska Super liga
58

Konyaspor na krilima Riada Bajića savladao Karabukspor

Nogometaši Konyaspora pobijedili su na svom terenu u okviru 32. kola turske Super lige ekipu Karabukspora rezultatom 3:0.

Domaći su u prvom poluvremenu dominirali i uspjeli postići dva gola, a u oba je učestvovao reprezentativac Bosne i Hercegovine Riad Bajić.

Prvo je u 23. minuti pogodio na asistenciju Škubića, a samo četiri minute kasnije asistirao je Sahineru za 2:0.

U nastavku su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika, a konačnih 3:0 postigao je Hora iskoristivši dodavanje Mbambe u samoj završnici meča.

Bajiću je ovo bio 17. postignuti gol u Super ligi te treća upisana asistencija, dok se i u Kupu Turske tri puta upisao u listi strijelaca.

Osim Bajića, cijeli meč u pobjedničkoj ekipi odigrali su i naši Amir Hadžiahmetović te Deni Milošević, dok je Ermin Zec odigrao prvo poluvrijeme u redovima Karabukspora.

Konyaspor je nakon ove pobjede preskočio na tabeli Akhisar Belediyea i Genclerbirligi te je sada osmoplasirana ekipa Super lige, dok je Karabukspor ostao na 12. poziciji.