13

Konyaspor na krilima Bajića i Miloševića srušila Fenerbahče u Istanbulu

Fudbaleri Konyaspora pobijedili su na istanbulskom stadionu Şükrü Saracoğlu u okviru 25. kola turske Super lige ekipu Fenerbahčea s rezultatom 3:2.

Goste je u vodstvo u 17. minuti utakmice doveo bh. reprezentativac Riad Bajić, koji je prethodno sjajno odigrao dupli pas s našim Denijem Miloševićem.

Skrtel je četiri minute kasnije izjednačio rezultat, a već u sljedećem napadu Bajić nakon fenomenalnog šuta ponovo dovodi goste u vodstvo. S rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.

Devet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Konyaspor ponovo postigne gol. Ovaj put strijelac je bio Sahiner na novu asistenciju danas sjajnog Miloševića.

Domaći su u nastavku susreta uspjeli samo u 72. minuti smanjiti prednost kada je mrežu gostiju zatresao Sow.

Bh. fudbaleri Riad Bajić i Amir Hadžiahmetović odigrali su cijeli susret u pobjedničkoj ekipi, dok je njihov saigrač Milošević zamijenjen četiri minute prije kraja meča.

Konyaspor je s ovom pobjedom preskočio Karabukspor i Kasimpasu te je sada sedmoplasirana ekipa turske lige, dok je Fenerbahče ostao na četvrtoj poziciji.