Spektakl za pamćenje
49

Konyaspor i Kasimpaša odigrali utakmicu sezone u Turskoj, dva bh. igrača strijelci

H. H.
Detalji s utakmice između Konyaspora i Kasimpaše
U 26. kolu turske Superlige nogometaši Konyaspora i Kasimpaše su u spektakularnom meču remizirali rezultatom 4:4.

Ouanes je doveo goste u vodstvo u 7. minuti, ali već u 27. Amilton je poravnao na 1:1. Sjajni Amar Rahmanović kreirao je preokret kada je glavom pogodio za 2:1 u 40. minuti, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

U nastavku smo vidjeli još veća uzbuđenja. Prvo je Hajradinović u 46. minuti poravnao na 2:2, ali samo šest minuta kasnije Dikmen je vratio prednost Konyasporu za 3:2.

U 60. minuti Kasimpaša je izjednačila na 3:3 preko Bozoka iz penala, a u sudijskoj nadoknadi uslijedila je prava drama.

Mabil je u 91. minuti postigao gol za vodstvo gostiju 4:3, da bi u 10. minuti sudijske nadokande Cikalleshi iz penala postavio konačnih 4:4.