Velika greška
12

Kontroverzna sudijska odluka: Isključio Immobilea umjesto da dosudi penal za Lazio

Nogometaši Lazija sinoć su u okviru 16. kola Serije A poraženi na svom terenu od Torina rezultatom 3:1, ali utakmicu na Olimpicu odlučila je kontroverzna situacija u finišu prvog poluvremena kad su domaći ostali uskraćeni za penal.

Nebeskoplavi su ujedno i ostali s igračem manje budući da je Ciro Immobile dobio direktan crveni karton, a u čitavom haosu svoju ulogu imala je i videotehnologija.

Naime, Torinov igrač Iago Falque jasno je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali sudija Giacomelli nije pokazao na bijelu tačku.

Razočarani igrači Lazija su protestovali, a potom je uslijedio sukob Cire Immobilea i Torinovog nogometaša Nicolasa Burdissa koji je odglumio da ga je napadač rimske ekipe udario u glavu.

Sudija je otišao pregledati snimak i umjesto Falqueovog igranja rukom Giacomelli je gledao snimak sukoba te odlučio da je napadač Lazija zaslužio isključenje.

Rimljani s igračem manje u nastavku meča nisu mogli napraviti ništa pa je Torino na kraju došao do pobjede.