217

Kolašinac postigao gol na drugoj uzastopnoj utakmici za Schalke

U ovim trenucima u okviru 13. kola Bundeslige igraju Leipzig i Schalke, a trenutni rezultat je 1:1.

Domaćin je poveo već u drugoj minuti susreta kada je Werner iskoristio penal i doveo lidera njemačkog prvenstva u vodstvo.

U 32. minuti Rudari iz Gelsenkirchena su izjednačili, a strijelac izjednačujućeg gola je bio reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac.

Nakon Schopfovog centaršuta sa desne strane lopta je došla do Goretzke koji je šutirao, golman Leipziga Gulacsi je odbio loptu, a na nju je natrčao Kolašinac i pospremio je u mrežu.

Zanimljivo, Kolašincu je ovo bio drugi pogodak na uzastopnim utakmicama u Bundesligi nakon što je u prošlom kolu pogodio protiv Darmstadta u pobjedi Schalkea od 3:1.