0

Kolašinac asistent u rutinskoj pobjedi Schalkea nad Augsburgom

Schalke se s lakoćom obračunao sa Augsburgom u 24. kolu njemačke Bundeslige slavivši rezultatom 3:0.

Domaćin je poveo već u 4. minuti susreta. Nakon kornera lopta se sretno odbila do Burgstallera koji je posprema u praznu mrežu.

Napadač Schalkea je svoj drugi pogodak postigao u 29. minuti. Choupo-Moting je uraidio veći dio posla, "promiješao" odbranu gostiju po lijevoj strani i ubacio u peterac, a tamo se našao Burgstaller i zakucao je iza leđa Hitza za 2:0.

Gosti su se mogli vratiti u meč u 32. minuti kada je sudija Kampka dosudio penal za njih, ali je Fahrmann odbranio Verhageov udarac sa bijele tačke.

Taj promašaj kaznio je Schalke samo dvije minute kasnije. Kolašinac je odlično prošao po lijevoj strani i asistirao Caliguriju kojem nije bilo teško matirati Hitza za konačnih 3:0.