La Liga
53

Kodro strijelac u remiju Osasune i Sporting Gijona

Osasuna i Sporting Gijon podijelili su bodove u 33. kolu španske La Lige odigravši neriješeno 2:2.

Gosti su pred ovaj duel bili u očajnoj seriji, ali protiv desetkovanih domaćina, koji nisu imali dovoljno igrača da popune zapisnik, jednostavno su morali da pobijede ne bi li ostali u igri za opstanak.

Ipak, loše je krenulo po Sporting jer je Osasuna u 19. minuti povela autogolom Merea i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro u 72. minuti udvostručio je prednost domaćih, a onda su proradili i gosti.

U samo dvije minute Canella i Catro uspjeli su da anuliraju prednost Osasune i postave konačni rezultat 2:2.

Kodro je odigrao cijeli meč u dresu Osasune, a današnji gol bio mu je ukupno šesti ove sezone.

Sporting je s ovim bodom ostao na 18. mjestu La Lige, dok je Osasuna na posljednjoj 20. poziciji.