U odličnoj formi
24

Kodro spašava MOL Fehervar, probio se i na drugo mjesto golgetera u Mađarskoj

Kenan Kodro (Foto: MOL Fehervar)
Nogometaši MOL Fehervara pobijedili su u Szekesfehervaru u 32. kolu mađarske OTP Bank lige ekipu Zalaegerszega rezultatom 3:0, a na utakmici je briljirao bh. reprezentativac Kenan Kodro (29).
Naime, naš napadač je već u trećoj minuti doveo domaće vodstvo golom iz penala.

Šest minuta prije odlaska na odmor Kastrati je udvostručio vodstvo, a Kodro je ponovo na scenu stupio u četvrtoj minuti nastavka meča kada je pogodio na asistenciju Dardaija.

Kodri je ovo bio 13. pogodak u prvenstvu te se tako probio na drugo mjesto na listi najboljih strijelaca mađarskog elitnog takmičenja. Prvi je Varga iz Paksa s nevjerovatnih 26 pogodaka.

Podsjetimo, Kodro je prije dvije godine stigao Fehervar iz redova Athletic Bilbaa.

Ugovor s mađarskim klubom mu ističe u ljeto 2024. godine, a postoji mogućnost da već ovog ljeta promijeni sredinu.

MOL je tako danas upisao važnu pobjedu s kojom je preskočio Honved poslavši ga u zonu ispadanja. S druge strane, Zalaegerszeg je na sedmoj poziciji.