Grupe G, H i I
13

Evropska liga / Köln srušio Arsenal, Zvezda remizirala sa BATE-om

Večerašnjim susretima u grupama G, H i I završeno je peto kolo Evropske lige, a ukupno je postignuto devet pogodaka.

Grupa G

Lugano - Hapoel Be'er Sheva 1:0

Lugano je u Luzernu savladao izraelski Hapoel golom Carlinhosa u petoj minuti nastavka. Trijumf domaće ekipe je zaslužen ako se uzme u obzir da su cijelim tokom meča bili bolji protivnik.

Plzen - FCSB 2:0

Golovima u drugom poluvremenu Plzen je na Doosan Areni savladao FCSB. Strijelcu si bili Petrzela i Kopić.

Grupa H

Köln - Arsenal 1:0

Köln je na svom RheinEnergieStadionu stigao do pobjede protiv Arsenala golom Guirassyja iz penala u 62. minuti.

Iako su Topnici imali bezbroj prilika i dominirali na terenu, Nijemci su odnijeli veoma važnu pobjedu.

BATE Borisov - Crvena zvezda 0:0

BATE i Crvena zvezda su podijelili bodove na Borisov Areni odigravši meč bez pogodaka. Ekipa iz Srbije je u prvom poluvremenu imala veliki broj šansi, ali nisu uspjeli doći do gola najviše zahvaljujući sjajnom golmanu Scherbitskom. I u nastavku je Zvezda dominirala, ali je BATE izdržao i osvojio bod.

Grupa I

Konyaspor - Marseille 1:1

Konyaspor je golom Skubica iz penala osam minuta prije kraja meča stigao do vodstva protiv Marseillea. Ipak, u 93. minuti Moke je autogolom postavio konačnih 1:1, dok je prethodno Amavi zaradio isključenje.

Inače, Francuzi su bili bolji tokom cijelog meča. Bh. reprezentativac Deni Milošević odigrao je cijelu utakmicu za domaću ekipu.

Salzburg - Guimaraes 3:0

Salzburg je na Red Bull Areni bez puno problema savladao Guimaraes. Strijelci za domaće bili su Dabbur, Ulmer i Hwang Hee-Chan.