Bundesliga
5

Köln osvojio bod protiv Schalkea, Jarčevi se još uvijek nadaju čudu i opstanku u ligi

Nogometaši Kölna i Schalkea remizirali su u 31. kolu njemačke Bundeslige rezultatom 2:2.

Rudari su poveli već u 5. minuti susreta kada je Konopljanka uposlio Embola koji matira Horna za vodstvo gostiju.

Već u 23. minuti asistent kod prvog pogotka se upisao u strijelce, a Ukrajincu je sjajno asistirao Oczpika. Tri minute kasnije Jarčevi su postigli pogodak kada je Bittencourt iskoristio Hectorov ubačaj i poslao loptu u mrežu za 1:2.

Konačnih 2:2 postavio je Risse iz slobodnog udarca u 83. minuti uz veliku pomoć golmana Fährmanna koji je primio pogodak po sredini svog gola.

Schalke je ovim remijem ostao na drugom mjestu sa dva boda više od trećeplasirane Borussije Dortmund, dok se Köln nalazi na posljednjem mjestu i samo čudo ga može ostaviti u ligi i naredne sezone s obzirom da Freiburg, koji se nalazi na mjestu koje vodi u play-off ima osam bodova prednosti tri kola prije kraja.