Bundesliga
0

Köln nakon preokreta savladao favorizovani Leipzig

Ekipa Kölna porazila je Leipzig u posljednjem susretu 24. kola njemačke Bundeslige, a Jarčevi su na gostujućem terenu slavili nakon preokreta rezultatom 2:1.

Lepzig je u vodstvo stigao u petoj minuti, a strijelac pogotka bio je napadač Augustin koji je bez većih problema loptu mirno poslao u praznu mrežu.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku susreta Köln je bio puno bolji protivnik. Prvo je Bittencourt u 67. minuti šutirao pored gola, a onda tri minute nakon toga Vincent Koziello postiže izuzetno lijep pogodak za poravnanje.

Samo sedam minuta bilo je potrebno gostima da postignu i drugi pogodak, a strijelac za potpuni preokret bio je Leonardo Bittencourt.

Do kraja meča, Leipzig je imao tek nekoliko jalovih napada kojima nije uspio ozbiljnije ugroziti gol gostujuće ekipe.