Bundesliga
16

Köln imao 3:0 i izgubio od Freiburga golovima iz penala u posljednjim trenucima meča

Nogometaši Freiburga pobijedili su na na RheinEnergieStadionu u okviru 15. kola Bundeslige ekipu Kölna rezultatom 4:3.

Domaći su u vodstvo stigli već u osmoj minuti kada je pogodio Klunter na asistenciju Jojića.

Samo osam minuta kasnije Guirassy je iz penala udvostručio prednost nakon čega je gostujući trener izvršio dvostruku izmjenu.

Sjajnih pola sata igre Köln je krunisao i trećim golom kada je Stanko poslao loptu u svoju mrežu.

Šest minuta prije odlaska na odmor Freiburg uspijeva smanjiti prednost preko Petersena, koji je iskoristio dodavanje Raveta i s rezultatom 3:1 otišlo se na odmor.

U nastavku je samo ekipa Freiburga postojala na terenu i najviše zahvaljujući fantastičnom golmanu Hornu nisu doživjeli katastrofu.

Prvo je Haberer na još jednu asistenciju Raveta smanjio rezultat, a onda je Petersen u 89. minuti golom iz penala izjednačio.

Potpuni preokret i šok stigao je u 95. minuti kada je Petersen još jednim golom iz penala postavio konačnih 3:4.

Freiburg je s novom pobjedom prestigao Werder i sada je na 16. mjestu Bundeslige, dok je Koln ostao na posljednjem mjestu.