144

Kipar slavio protiv Izraela 2:1

Piše: S. H.
U pretposljednjem kolu grupe B Kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine Kipar je kao gost savladao Izrael sa 2:1.

Kipar je poveo golom Dossa Juniora u 58. minuti. Izrael je izjednačio pogotkom Bittona u 76. minuti, ali je Kipar pobjedu osigurao golom Demetrioua u 80. minuti

U utakmici koja se i u BiH pratila sa velikom pažnjom Kipar je iznenađujuće savladao Izrael. Nakon večerašnje pobjede BiH nad Velsom rezultatom 2:0, naša reprezentacija je trenutno trećeplasirana sa 14 bodova, Izrael ima 13, ali u posljednjem kolu gostuju u Belgiji i četvrti je Kipar sa 12 bodova.

Za tri dana u Nikoziji odlučujući meč za treće mjesto i odlazak u baraž igrat će Kipar i BiH. Nadamo se da će naša reprezentacija uspjeti savladati Kipar i tako kroz baraž obezbijediti nastup na Evropskom prvenstvu.