Grupa H
35

Kipar i Estonija odigrali susret bez pogodaka

Piše: Edin Isanović
Kipar je dočekao Estoniju u okviru 5. kola grupe H, gdje se nalazi i bh. selekcija, kvalifikacija za odlazak na Mundijal koji će se 2018. godine održati u Rusiji. Krajnji rezultat bio je 0:0.

U prethodne četiri utakmice obje reprezentacije imale su isti omjer od jedne pobjede (protiv Gibraltara) i tri poraza, ali je Kipar imao nešto bolju gol razliku. Reprezentativci Kipra ušli su u meč s namjerom da osvoje kompletan plijen i učvrste se na četvrtom mjestu.

U prvih 45 minuta domaći su imali više od igre i nekoliko prilika, ali su mreže ostale netaknute. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

I u drugom poluvremenu domaći su imali više šansi. Pokušavali su pogoditi mrežu reprezentacije Estonije. Međutim, posljednja linija gostiju uspješno je zastavljala napade reprezentacije Kipra. Kada bi popustio posljednji bedem intervenisao bi golman Estonije - Aksalu.

Semafor je na kraju utakmice pokazivao 0:0. Obje selekcije imaju po četiri boda nakon pet odigranih utakmica.