Premiership
13

King poslao Sunderland u Championship, Vardy pogodio za trijumf Leicestera

Danas su od 16 sati odigrane četiri utakmice 35. kola engleskog Premiershipa na kojima su viđena samo dva pogotka.

Jedan pogodak je viđen na Hawthornsu u West Bromwichu gdje je Leicester slavio rezultatom 1:0 protiv WBA. Vardy je pogodio u 43. minuti. Chadli je pogriješio na centru i dao je pravo u noge Okazakiju koji iz prve pronalazi Vardyja, a napadač Lisica bez problema matira Fostera za tri boda Leicestera.

Utakmica Sunderland - Bournemouth riješena je u 88. minuti kada je King pogodio za tri boda gostiju, čime je direktno poslao Sunderland u Championship.

U preostala dva meča, Southampton - Hull i Stoke - West Ham, nije viđen nijedan pogodak. I dok se u Stokeu nije ništa značajno dešavalo, Southampton je u 90+1. minuti promašio penal.

Tačnije, Tadićev udarac sa bijele tačke je odbranio Jakupović. Da je srbijanski reprezentativac pogodio, Sunderlandu bi ostavio teoretske šanse za opstanak.