Serie A
27

Kiksao i Napoli, nastavlja se žestoka borba za prvu poziciju i titulu u Italiji

K. H.
Nogometaši Napolija remizirali su u gostima protiv Cagliarija rezultatom 1:1 u susretu 26. kola italijanske Serije A, čime je tim Luciana Spallettija propustio priliku da preuzme prvu poziciju na tabeli.

U prvom poluvremenu bilježimo tek jednu pravu šansu, a imao je domaći tim preko Joao Pedra, no njegov udarac je otišao pored gola.

Ipak, za Napoli nije bilo spasa u 58. minuti kada je Pereiro pogodio za 1:0, nakon čega su domaći igrači imali dvije izrazite prilike da postignu i drugi gol, no nisu bili precizni, što je Napoli na kraju meča i kaznio.

U samom finišu meča rezervista Osimhen pogodio je nakon centaršuta Ruija s lijeve strane i svom timu donio makar jedan bod, no svakako da će gosti žaliti što nisu osvojili sva tri s kojima bi bili na prvoj poziciji na tabeli.

Napoli ovako ostaje na trećoj poziciji sa 54 osvojena boda, koliko ima i Inter s utakmicom manje, dok je na prvoj poziciji Milan koji ima dva boda više od spomenutih timova.