81

Kerla strijelac u remiju Irtysha i Astane, Aničić odigrao cijeli meč

U 17. kolu kazahstanske Premier lige odigran je derbi između Astane i Irtysh Pavlodara koji je okončan remijem (1:1).

Ovo je bio i sudar dva bh. internacionalca, Marina Aničića u dresu Astane i Semira Kerle u dresu Irtysha,

Astana je aktuelni šampion Kazahstana i do vodstva je stigla u 51. minuti. Gosti nisu dugo čekali da uzvrate, a mrežu Astane pogodio je bivši štoper Željezničara Semir Kerla u 69. minuti. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Astana je prvi tim tabele sa 44 osvojena boda, dok je Irtysh na drugom mjestu sa 35 osvojenih bodova. Zatim, slijedi Kairat Almaty sa 30 bodova.

Štoperi Aničić i Kerla su standardni igrači svojih klubova. Aničić je za Astanu nastupio u 16 ligaških utakmica pri čemu je postigao dva gola, dok je Kerla upisao 13 nastupa i postigao također dva pogotka.