Serie A
78

Kean nosio Juventus do pobjede protiv Udinesea, aplaudirao mu i Pjanić s tribina

Ekipa Juventusa upisala je sigurnu pobjedu u prvom susretu 27. kola talijanske Serije A protiv Udinesea na svom terenu rezultatom 4:1.

Stara dama je u vodstvo stigla već u 11. minuti kada mladi napadač Kean koristi ubacivanje Alex Sandra s lijeve strane i postiže pogodak za 1:0.

U 39. minuti Kean postiže i drugi pogodak, ovaj put nakon soloprodora, a kamera je prikazala bh. reprezentativca Miralema Pjanića koji je s tribina dao aplauz mladom saigraču.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a pitanje pobjednika riješeno je u 67. minuti kada Emre Can s bijele tačke pogađa za 3:0. Četiri minute poslije, Matuidi pogađa za 4:0, a konačnih 4:1 postavio je Lasagna u 84. minuti susreta.

Ovom pobjedom Juventus je povećao prednost u odnosu na Napoli na 19 bodova i stigli su još jedan korak bliže novoj tituli prvaka.