Prosinečki slavio
9

Kayserispor trijumfovao u jednom od ključnih duela za opstanak, Mešanović strijelac

E. B.
Nogometaši Kayserispora savladali su Yeni Malatyaspor rezultatom 2:1 u 26. kolu nogometnog prvenstva Turske.

U jednom od ključnih duela za opstanak u elitnom rangu turskog nogometa ekipa koju sa klupe vodi Robert Prosinečki je zabilježila pobjedu.

Kayserispor je stigao u vodstvo u 22. minuti kada je Muris Mešanović pogodio za 1:0.

Dvadeset minuta poslije Pedro Henrique je udvostručio prednost, a u posljednjim trenucima prvog poluvremena Kayserispor je imao priliku postići i treći pogodak, no Bernard Mensah je promašio penal.

Vidar Orn Kjartansson je u 70. minuti postavio konačnih 2:1.

Zoran Kvržić je, također kao Mešanović, odigrao svih 90 minuta u redovima Kayserispora, a u 50. minuti je dobio žuti karton.

Kayserispor sada od zone opstanka dijele samo tri boda, a upravo je Malatyaspor na mjestu koje garantuje igranje u eliti i iduće sezone.