Old Firm
17

Katić donio veliku pobjedu Rangersu protiv Celtica, Gerrard urnebesno proslavio trijumf

Ekipa Rangersa slavila je u velikom derbiju protiv Celtica rezultatom 2:1 u susretu 21. kola škotskog prvenstva.

Old Firm i danas je donio fantastičan nogometni meč, a u prvom poluvremenu veliku priliku da svoj tim dovede u vodstvo imao je Christie u 33. minuti, no propustio je priliku pogoditi iz penala.

Kazna je stigla veoma brzo kada Kent u 36. minuti pogađa za 0:1 nakon asistencije Barišića, a do poluvremena Celtic je uspio poravnati nakon što je Edouard uz dosta sreće pogodio za 1:1.

Veliku pobjedu Rangersu donio je Katić u 56. minuti nakon druge asistencije Barišića, a do kraja susreta rezultat Celtic je imao nekoliko sjajnih prilika, no nisu uspjeli doći do poravnanja i jednog boda.

Ovom pobjedom, Rangers se približio Celticu na samo dva boda, ali ekipa Stevena Gerrarda ima i utakmicu manje. Celtic je prvi sa 52 osvojena boda, a Rangers drugi sa 50.

[TWITTER]1211293143678816256[/TWITTER]

Koliko je ova pobjeda bila važna igračima Rangersa najbolje pokazuje slavlje Gerrarda nakon meča jer ovaj legendarni igrač Liverpoola nije mogao sakriti emocije i oduševljenje.