Veliko vodstvo u finalu
1

Kardinalna greška Gvardiola i golmana će se prepričavati: City na koljenima na poluvremenu protiv Uniteda

H. H.
Garnacho je iskoristio veliki kiks Gvardiola i Ortege (Foto: Screenshot)
Nogometaši Manchester Uniteda vode na poluvremenu finalne utakmice FA Cupa protiv Manchester Cityja rezultatom 2:0, a prvi gol je postignut nakon kardinalne greške hrvatskog defanzivca Joška Gvardiola potpomognutog golmanom Stefanom Ortegom.

U 30. minuti nakon jedne dubinske lopte Gvardiol je pokušao vratiti glavom ka istrčalom golmanu Ortegi, ali bio je to nesporazum njih dvojice, nakon čega je lopta preskočila čuvara mreže Građana i došla do usamljenog Garnacha.

Mladom Argentincu nije bilo nakon toga da pogodi praznu mrežu za vodstvo Crvenih đavola 1:0.

U finišu prvog poluvremena još jedan Unitedov omladinac Kobbie Mainoo je postigao i drugi gol za 2:0. Kombinovali su Garnacho i Bruno Fernandes, a mladi Mainoo se lijepo snašao i preciznim udarcem nakon povratne lote povisio je na 2:0.

[TWITTER]1794378245074465042[/TWITTER]

Podsjetimo, Manchester City u ovom susretu lovi duplu krunu, dok United mora pobijediti kako bi izborio plasman u Evropu, s obzirom da to nisu uradili kroz prvenstvo.