Premiership
10

Kane se propisno ispromašivao pa u 89. minuti donio pobjedu Tottenhamu

Harry Kane (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Tottenhama pobijedili su na Selhurts Parku u okviru 28. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 1:0.

Favorizovani gosti su dominirali u prvom poluvremenu, imali čak 77 posto posjeda lopte u svojim nogama, ali je Crystal Palace bio opasniji.

Ipak, najbolju priliku u prvom dijelu utakmice propustio je Kane nakon što je Hennessey sjajnom odbranom zaustavio njegov pokušaj.

Još ofanzivnije Tottenham je krenuo u nastavku meča. Kane je prvo iz dobre situacije šutao pored gola, a onda je Hennessey zadivljujuće odbranio pokušaj Auriera.

Davies je u 73. minuti pogodio stativu, a onda je u samom finišu Kane upropastio još dvije prilike. Jednom je bio neprecizan, a u drugom navratu ispriječio se danas sjajni Hennessey.

Ipak, Kane je minut prije kraja meča ispravio sve svoje promašaje i glavom pospremio loptu u mrežu za važnu pobjedu Pijetlova.

Tottenham je s novom pobjedom prestigao Chelsea i sada je četvrtoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Crystal Palace na 17. mjestu.