7

Kane iz penala pogodio za pobjedu Tottenhama nad Middlesbroughom

Posljednji susret današnjeg dana u 24. kolu Premiershipa odigrali su Tottenham i Middlesbrough, a domaćin je slavio rezultatom 1:0.

Spursi su od početka do kraja susreta dominirali, a o njihovoj dominaciji dovoljno govori podatak da gosti nišu šutirali nijednom u okvir gola.

Prvu priliku propustio je Son u 6. minuti susreta kada mu je Valdes odbranio šut. Četiri minute kasnije Alli je pokušao, ali nije bio precizan.

U 26. minuti Alderweireld je nakon kornera najviše skočio, ali je pogodio samo stativu. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Kane je također šutirao glavom nakon Sonovog centaršuta, ali lopta je otišla pored stative.

Kane je u 42. minuti postigao pogodak za Spurse, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Na početku drugog poluvremena Tottenham je poveo iz jedanaesterca. Bernardo je faulirao Sona u svom kaznenom prostoru i sudija Clattengburg je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Harry Kane za nova tri boda Spursa.

Do kraja meča Spursi su propustili još jednu priliku kada je Eriksen šutirao u 59. minuti tačno u Valdesa.