8

Kane i Son nadigrali gradskog rivala, fantastični golovi za trijumf Leicestera

D. P.
Kane i Son su kombinovali za sve golove Tottenhama (Foto: EPA-EFE)
Odigrana su posljednja dva susreta engleske Premier lige prije reprezentativne pauze, a pobjede su upisale ekipe Tottenhama i Leicestera.

U gradskom derbiju omraženih rivala Tottenham je rezultatom 3:1 nadigrao ekipu West Hama, a ponovo su Harry Kane i Heung-Min Son "sami" izborili trijumf.

U devetoj minuti Harry Kane ubacuje, a loptu u svoju mrežu provodi Kurt Zouma.

Igrao se 24. minut kada Kane upisuje i drugu asistenciju. Ovoga puta sjajno je proigrao Sona, a Južnokorejanac pogađa iza nemoćnog Lukasza Fabianskog.

West Ham se uspio vratiti u igru preko Saida Benrahme u 35. minuti, ali u završnici susreta Son ponovo pogađa na asistenciju Kanea za konačnih 3:1.

U drugom meču dana, koji je odigran nešto ranije, vidjeli smo dva fantastična pogotka za pobjedu Leicestera nad Brentfordom rezultatom 2:1.

Prvo je Timothy Castagne u 20. minuti spektakularno pogodio mrežu Pčelica, da bi 13 minuta kasnije James Maddison iz slobodnog udarca povisio na 2:0.

Konačnih 2:1 postavlja pet minuta prije kraja Yoane Wissa. Brentford nije imao snage za potpuni povratak u meč.