Majstorija Almade
45

Kandidat za nagradu Puškaš: Pogledajte golčinu zvijezde Atlante iz slobodnjaka s 35 metara

E. B.
Nogometaši Atlante su pobijedili Portland u 4. kolu MLS lige rezultatom 5:1, a na ovom susretu smo vidjeli jedan od najljepših golova ove godine.

Najveća zvijezda Atlante Thiago Almada je briljirao i najzaslužniji je za treću pobjedu svoje ekipe ove sezone.

Dvadesetjednogodišnji Argentinac je postigao dva gola i upisao dvije asistencije, a pogodak iz pete minute sudijske nadoknade prvog poluvremena će sasvim sigurno biti kandidat za nagradu Puškaš, priznanje koje se dodjeljuje za najljepši pogodak godine.

Almada je izveo slobodan udarac s 35 metara, šutirao je u golmanov ugao i pogodio same rašlje gola Portlanda.

Sjani Argentinac je ove sezone u četiri utakmice upisao četiri pogotka i četiri asistencije i nema sumnje kako ćemo ga uskoro gledati u nekom od velikih evropskih klubova.