Bundesliga
14

Kalou golom u 92. minuti donio bod Herthi u Augsburgu, Ibišević igrao do 58. minute

Nogometaši Augsburga i Herthe podijelili su bodove na WWK Areni u okviru 15. kola Bundeslige odigravši neriješeno 1:1.

Domaća ekipa bila je daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali su upropastili nekoliko dobrih šansi pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku utakmice dominacija Augsburga je bila još veća, a nagrada je stigla u 74. minuti kada je Caiuby pogodio na asistenciju Maxa.

Ipak, u 92. minuti Hertha je uspjela izjednačiti, a strijelac gola bio je Kalou.

Bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević predvodio je kao kapiten gostujuću ekipu do 58. minute kada je zamijenjen Lazarom.

Augsburg je s novim bodom prestigao Borussiju Dortmund i sada su na sedmom mjestu Bundeslige, dok je Hertha na 12. poziciji.