La Liga
15

Kalinić, Griezmann i Rodrigo donijeli pobjedu Atleticu protiv Alavesa

Nogometaši Atletico Madrida savladali su Alaves u 15. kolu španske La Lige rezultatom 3:0.

Jorgandžije su do vodećeg pogotka stigli na veoma sretan način. Santiago Arias je u 25. minuti susreta ubacio loptu sa desne strane, a Nikolu Kalinića lopta je pogodila u petercu u stomak i ušla u gol za 1:0.

U 49. minuti Jose Maria Gimenez je imao stopostotnu šansu nakon kornera, ali je glavom šutirao i pogodio samo stativu.

Na 2:0 povisio je Antoine Griezmann u 82. minuti susreta kada je nakon kontre pogodio uz dosta sreće. Francuz je izašao sam na Fernanda Pacheca i šutirao je, a lopta je pogodila stativu. Ipak, Griezmann je ispratio svoj šut i potom je lagano ubacio loptu u prazan gol.

Konačnih 3:0 postavio je Rodrigo dvije minute prije kraja susreta kada se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju nakon odbijene lopte.